تبلیغات
yousefbabazadeh موزیک و آهنگ - خبرگزاری دانشجو برق – یوم النکبه هرگز مشمول مرور زمان نخواهد شد

خبرگزاری دانشجو برق – یوم النکبه هرگز مشمول مرور زمان نخواهد شد

پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 06:47 ب.ظ

 

خبرگزاری دانشجو برق - یوم النکبه هرگز مشمول مرور زمان نخواهد شد • قدرت دانش آموز

 • خبرگزاری دانشجو برق - یوم النکبه هرگز مشمول مرور زمان نخواهد شد • قدرت دانش آموز

  احمدرضا روح‌الله زاد کارشناس مسائل غرب آسیا و دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجو برق، در خصوص سالگرد یوم النکبه و تأثیرگذاری یادآوری جنایت صهیونیست­ها در این روز، با اشاره به اینکه یوم النکبه هرگز مشمول مرور زمان نخواهد شد، بیان داشت: رژیم صهیونیستی اساساً بر پایه یک توطئه بین‌المللی از سوی جریان استکباری صهیونیسم بین‌الملل در منطقه شکل گرفته است. سرآغاز آن را می‌توان از اعلامیه بالفور دانست که از سوی وزیر خارجه وقت بریتانیا صادر شد. این اعلامیه اعلام کرده بود که دولت بریتانیا آماده همکاری برای ایجاد یک دولت یهودی در سرزمین فلسطین است. ارتش بریتانیا پس‌ از این موضوع سرزمین فلسطین را اشغال کرد.

  وی با یادآوری اینکه بریتانیا در سال ۱۹۲۲ قیمومیت بر فلسطین را از جامعه ملل متحد گرفت، گفت: بریتانیا پس از گذشت سی سال از اشغال فلسطین که خود را قیم لحاظ کرده بود، یهودی‌ها را از اقصی نقاط دنیا جمع‌آوری و به فلسطین وارد کرد. این افراد سازمان‌دهی و آموزش دیدند. تجهیزات نظامی نیز در اختیار آن‌ها قرار داده شد. به‌ این‌ ترتیب چندین گروه تروریستی تشکیل شد که این گروها بعداً پایه ارتش کنونی رژیم صهیونیستی را شکل دادند. اقدامات جنایت‌کارانه‌ای که اکنون از سوی این ارتش انجام می‌شود، ریشه در آن جریان‌های تروریستی دارد.

  کارشناس مسائل غرب آسیا با توجه به اینکه بریتانیا پس از تقویت یهودی‌ها و خلع سلاح فلسطینی‌ها اعلام کرد که قیومیت بر فلسطین پایان یافته است، اشاره داشت: بریتانیا زمانی که در حال تخلیه فلسطین بود، بخشی از نیروهای نظامی خود را در اختیار صهیونیست‌ها قرار می‌دهد. صهیونیست‌ها نیز اقدام به حمله گسترده توأم با قتل‌عام سازمان‌یافته فلسطینی‌ها می‌کنند. حدود هشت‌ صد و پنجاه‌ هزار نفر از مردم فلسطین به دنبال این اقدام آواره می‌شوند.

  وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی در یوم النکبه بر پایه جنایت و قتل‌عام نژاد پرستانه به‌ صورت غیرقانونی تأسیس شده است، تأکید داشت: این موضوع یک اتفاق تلخ و پلید در تاریخ سرزمین فلسطین و همه ملل مسلمان منطقه محسوب می‌شود. فلسطینی‌ها به‌ درستی این روز را یوم النکبه قرار داده‌اند؛ چراکه آن روز توطئه‌ای شکل گرفت که جریان استکباری صهیونیستی سال‌ها پیش آن را طراحی کرده بود. این اتفاق تلخ آوارگی یک ملت را بر منطقه و جامعه جهانی تحمیل کرد.

  دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی از زمانی که تأسیس شده، ناامنی را در سطح منطقه مدیریت می‌کند، مطرح کرد: هزینه‌های ملت‌های منطقه به دنبال این موضوع افزایش پیدا کرده و از قطار توسعه عقب مانده و فاصله بسیاری از جامعه غرب پیداکرده‌اند. بر این اساس رژیم صهیونیستی رژیمی نامشروع است که با هدف سلطه استعمار بر منطقه تأسیس شده است. حمایت از همه تلاش‌هایی که برای مقابله با این رژیم غیرقانونی انجام می‌شود، یک تکلیف ضروری برای همه جوامع خصوصاً ملل منطقه است.

  وی با تأکید بر تاثیرات تداوم رژیم صهیونیستی در منطقه افزود: استمرار این رژیم در منطقه می‌تواند امنیت را در سراسر جهان به مخاطره اندازد. برگزاری یوم النکبه از سوی فلسطینی‌های اشغال‌شده در سال ۱۹۴۸ و ۱۹۶۷ تأکیدی بر حق فلسطینی‌ها است. روز اشغال فلسطین علی‌رغم همه تحرکات برخی از کشورهای غربی، کشورهای هم‌پیمان رژیم صهیونیستی در سطح منطقه و سازمان ملل متحد هرگز مشمول مرور زمان نخواهد شد.

  روح‌الله زاد با توجه به اینکه یادآوری یوم النکبه اعلام خطری برای جهانیان است که رژیم صهیونیستی بر پایه یک جنایت هولناک علیه یک ملت تاریخی و ریشه‌دار به وجود آمده است، تأکید داشت: خطر این موجود خطرناک می‌تواند گسترش پیدا کند؛ لذا برای حذف این خطر باید یک اقدام هماهنگ بین‌المللی انجام گیرد. البته ذکر این نکته لازم است که رژیم صهیونیستی بر پایه باطل تأسیس شده است. قرآن می‌فرماید: «إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا». باطل دیر یا زود مبتنی بر سنن الهی نابود شدنی است. هماهنگی ملل منطقه و استمرار مقاومت و مقابله با تحرکات رژیم صهیونیستی موجب می‌شود که این نابودی زودتر مهیا شود.

  انتهای پیام/


برچسب ها: خبرگزاری ، دانشجو ، برق ، ، یوم ، النکبه ، هرگز ،